Piotr Matuszewski

Kontakt:

Piotr Matuszewski
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 502 143 143
piotr@musicexpress.pl

Dariusz Frątczak

Kontakt:

Dariusz Frątczak
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 500 311 643
dariusz@musicexpress.pl

Nie można znaleźć produktów pasujących do tego zaznaczenia

Efekty gitarowe – efekty do gitary elektrycznej

Rozpoczynając przygodę z elektryczną gitarą, marzą nam się wspaniałe brzmienia, które tak dobrze znamy z koncertów i nagrań ulubionych artystów. Abyśmy mogli zagłębić się w świat pięknych brzmień gitarowych, niezbędne będą oczywiście umiejętności, szlifowane wiele godzin. Nie obejdzie się jednak bez efektów do gitary elektrycznej – urządzenia, za pomocą którego zdziałamy cuda. Producenci dostarczają nam najróżniejszych rozwiązań, dzięki którym możemy w pełni wykorzystywać możliwości, jakie daje nam gitara elektryczna.

Multiefekty gitarowe dla początkujących

Multiefekty to połączenie kilku różnych efektów w jednej kostce. Wybór takiego urządzenia polecamy przede wszystkim początkującym gitarzystom, którzy dopiero uczą się grać na gitarze. W tym przypadku podstawowe efekty gitarowe dostępne w jednym boxie będą całkowicie wystarczające, a my będziemy mieli szanse poznać zasadnicze zastosowanie poszczególnych efektów do gitary elektrycznej. Z całą pewnością zakup multiefektu będzie też dla nas korzystnym cenowo rozwiązaniem, a poznanie dobrze tego urządzenia wskaże nam muzyczną drogę, jaką będziemy chcieli podążać.

Efekty do gitary elektrycznej i basowej

Najpopularniejszymi efektami gitarowymi są przestery, które dodatkowo dzielimy na fuzz, overdrive oraz distortion. Fuzz to najmniej zaawansowany technicznie efekt gitarowy, który znany był już w latach 60-tych ubiegłego wieku. Jednocześnie jest to najbardziej ceniony efekt do gitary, po który chętnie sięgają najlepsi gitarzyści na świecie. Overdrive i distortion są z kolei dość do siebie podobne, chociaż z reguły overdrive cechuje się delikatniejszym, cieplejszym brzmieniem. Należy jednak pamiętać, że nie jest to reguła, dlatego mając bardzo sprecyzowane oczekiwania, warto przed zakupu przestera, zgłębić wiedzę o efektach gitarowych.

Ponadto dostępne są także pogłosowe efekty gitarowe, dzięki którym uzyskamy efekt, jakbyśmy grali w hali koncertowej lub innym pomieszczeniu. Z kolei opóźniające efekty gitarowe pozwalają nam sprawić wrażenie, gdyby w jednym momencie grało kilku gitarzystów. Można także zbudować imponujące efekt ściany dźwięku, czyli zwielokrotnienia dźwięku.

Efekty gitarowe w Music Express

Wszystkich miłośników brzmienia gitary serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą efektów gitarowych. Przygotowaliśmy także inne akcesoria, takie jak krzesła dla gitarzystów, statywy, kostki i struny – u nas kupisz wszystko, co niezbędne do nauki gry na gitarze i dalszego szlifowania swoich umiejętności.