Piotr Matuszewski

Kontakt:

Piotr Matuszewski
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 502 143 143
piotr@musicexpress.pl

Dariusz Frątczak

Kontakt:

Dariusz Frątczak
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 500 311 643
dariusz@musicexpress.pl

Mikrofony krawatowe - mikrofony krawatowe do nagrań i do streamowania

Mikrofony krawatowe wybierane są nie tylko przez prezenterów telewizyjnych, redaktorów telewizyjnych i radiowych czy dziennikarzy. Te urządzenia cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, które występują publicznie, prowadzą szkolenia, nagrywają materiały do social mediów czy osób, które w trakcie pracy prowadzą wiele służbowych rozmów. Możliwości ich wykorzystania jest dużo, dlatego na rynku dostępne są mikrofony krawatowe wyróżniające się różnymi parametrami. Dzięki temu każdy znajdzie taki mikrofon krawatowy, który wpisze się w jego oczekiwania.

Mikrofony krawatowe do nagrań i wystąpień studyjnych

W zależności od potrzeb, oczekiwań i innych okoliczności do nagrań studyjnych wybierane pojemnościowe mikrofony studyjne lub ich krawatowe odpowiedniki. Jeśli zależy nam na absolutnie idealnej jakości nagrywanego dźwięku, pierwszy rodzaj mikrofonów będzie odpowiedniejszym wyborem. Jednak jakość wykonania poszczególnych podzespołów oraz wciąż rozwijająca się technologia sprawia, że profesjonalne mikrofony krawatowe osiągają zbliżone parametry, a są przy tym wygodniejsze w użyciu. Korzystać z nich możemy w różnych warunkach, również podczas wystąpień na stojąco – szczególnie doceniają to osoby, które lubią w tym czasie spacerować lub w sposób ekspresywny wyrażać swoje emocje. Mikrofony krawatowe dają w tej kwestii dużą swobodę, uwalniając ręce i pozwalając zapomnieć o tym, że mówimy do mikrofonu.

Jeśli szukamy mikrofonu krawatowego do nagrań studyjnych lub wystąpień w zamkniętych pomieszczeniach, powinniśmy wybrać jeden z pojemnościowych modeli. Zapewniają one wysoką czułość na dźwięki, a więc bardziej precyzyjne przenoszenie dźwięków niż mikrofony krawatowe dynamiczne. Jeśli zależy nam, by mikrofon „wybierał” jedynie naszą mowę, postawmy na jednokierunkowy model – dwukierunkowe i wielokierunkowe mikrofony krawatowe będą czułe również na to, co się dzieje dookoła.

Dynamiczne mikrofony krawatowe najlepsze w terenie

Jeśli mikrofonu krawatowego planujemy używać w terenie, dynamiczny model będzie dobrym wyborem. Takie urządzenia są mniej czułe na głośne dźwięki, a dzięki ochronie przed szumami dobrze radzą sobie z takimi zakłóceniami, jak wiatr i inne hałasy z otoczenia.

Wybierając mikrofon krawatowy, zwróć także uwagę na pasmo przenoszenia – im więcej Hz, tym lepiej – oraz na dodatkowe funkcje. Oczywiście nie bez znaczenia jest również to, czy potrzebujesz mikrofonu krawatowego bezprzewodowego czy przewodowy będzie optymalnym rozwiązaniem. Jeśli będziesz używać urządzenia w nagraniach video, przyjrzyj się również estetyce wykonania samego mikrofonu krawatowego, jak i jego zapięcia. Jeśli masz pytania, wahasz się między poszczególnymi modelami, skontaktuj się z nami – nasi specjaliści podpowiedzą Ci, który mikrofon krawatowy będzie dla Ciebie najlepszy.