Piotr Matuszewski

Kontakt:

Piotr Matuszewski
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 502 143 143
piotr@musicexpress.pl

Dariusz Frątczak

Kontakt:

Dariusz Frątczak
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 500 311 643
dariusz@musicexpress.pl

Strona

Pokaż: 15

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 1-15 z 22

Strona

Pokaż: 15

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 1-15 z 22

Nagłośnienie estradowe – kolumny estradowe

W tej kategorii znajdziesz frontowe nagłośnienie sceniczne, pasywne i aktywne kolumny głośnikowe, kolumny audio z procesorem DSP, portem USB, obsługą Bluetooth i funkcjami miksera, wielodrożne systemy PA, systemy nagłośnienia dyskotekowego i estradowego oraz systemy słupkowe i liniowe. Poznaj szeroką ofertę nagłośnienia dla DJ-ów, zespołów muzycznych i firm eventowych zajmujących się obsługą techniczną różnego typu wydarzeń, sprzęt dla teatrów, domów i ośrodków kultury oraz kolumny głośnikowe i zestawy nagłośnieniowe najbardziej renomowanych marek.

Kolumny estradowe aktywne

Choć z reguły kolumny estradowe aktywne są droższe, to właśnie po nie zdecydowanie częściej sięgają muzycy. Są one częściej wybierane przede wszystkim przez osoby rozpoczynające swoją przygodę z występami na scenie. Powód tego jest zrozumiały: aktywne kolumny estradowe to urządzenie kompaktowe, w którym oprócz głośników znajdziemy także wbudowany wzmacniacz. Jest on dobierany przez producenta pod względem parametrów tak, by aktywna kolumna estradowa była spójną całością. Dzięki optymalnie dobranym podzespołom, „osiągi” aktywnych kolumn spełniają oczekiwania użytkowników.

Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest szybki montaż na scenie i mniejsza powierzchnia, jaką kolumny aktywne zajmują w transporcie. Są jednak cięższe od pasywnych odpowiedników, uniemożliwiają także rozbudowywanie i świadome kreowanie dźwięku.

Kolumny estradowe pasywne

Pasywne kolumny estradowe to element nagłośnienia scenicznego, który cieszy się dużą popularnością wśród doświadczonych muzyków i osób odpowiedzialnych za nagłośnienie. Pozwalają one w dużym stopniu wpływać na uzyskiwany dźwięk, a także rozbudowywać cały system nagłośnieniowy. Jest to więc rozwiązanie elastyczne, wymagające jednak wiedzy i doświadczenia. Niekiedy można usłyszeć opinię, że dźwięk z kolumn estradowych pasywnych jest gorszej jakości – jest to efekt nieodpowiednio dobranego wzmacniacza.

Kolumny estradowe pasywne są lżejsze i pod tym względem bardziej przyjazne w transporcie. Jednak konieczność wożenia z nimi dodatkowego wzmacniacza oraz większej ilości okablowania sprawia, że ich przewóz jest nieco trudniejszy.

Osoby szukające odpowiedzi na pytanie: „aktywne czy pasywne kolumny estradowe?” nie znajdą jednej, prawidłowej odpowiedzi. Wybór takiego sprzętu należy uzależnić od indywidualnych potrzeb i możliwość. Jeśli szukasz odpowiednich kolumn estradowych, ale masz wątpliwość, na jaki model się zdecydować, skontaktuj się z nami – nasi specjaliści podpowiedzą najlepsze rozwiązanie, zapraszamy!