Piotr Matuszewski

Kontakt:

Piotr Matuszewski
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 502 143 143
piotr@musicexpress.pl

Dariusz Frątczak

Kontakt:

Dariusz Frątczak
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 500 311 643
dariusz@musicexpress.pl

Mikrofony studyjne

Mikrofony studyjne

Nagrywanie dźwięku wymaga specjalnego sprzętu. Profesjonalne mikrofony studyjne to sprzęt audio zarówno do nagrywania w studio, jak i w warunkach domowych. Mikrofony do nagrywania w studio profesjonalnym czy domowym dostępne w sklepie internetowym Music Express to wysokiej jakości urządzenia do nagrywania instrumentów i wokalu, czyli dźwięku w każdym wydaniu.

Zbierasz wyposażenie do studia nagrań? Nagrywasz własny podcast albo muzykę w domowym zaciszu? Potrzebujesz sprzętu, który umożliwi Ci profesjonalnie rejestrować dźwięki zarówno podczas nagrań w studio, jak i w domu. Zobacz naszą ofertę na mikrofony studyjne –  oferujemy takie rodzaje mikrofonów, jak mikrofony dynamiczne, pojemnościowe, mikrofony jednokierunkowe, dwukierunkowe, mikrofony do podcastów i wiele więcej.

Mikrofony do homerecordingu – do domowego studia muzycznego

Nagrywanie audio, wokalu czy instrumentów, nawet w domowym zaciszu, wymaga urządzenia najlepszej jakości. Bez względu na to, czy działasz w branży muzycznej czy zamieszczasz materiały audio na platformach, takich jak YouTube, Twitch, iTunes i Spotify, potrzebujesz dobrego mikrofonu. W zależności od rodzaju nagrania, jakie chcesz zarejestrować, możesz potrzebować innego mikrofonu. Jesteś wokalistą lub wokalistką, vloggerem lub vloggerką, nagrywasz podcasty lub zajmujesz się profesjonalnym gamingiem? Wybierz dobrej jakości słuchawki studyjne i mikrofon studyjny do homerecordingu, który najlepiej sprawdzi się do zadania, jakim jest zastosowanie do nagrań w domu. Mikrofony do homerecordingu umożliwiają profesjonalne nagranie ścieżki wokalnej, instrumentalnej i dźwiękowej. Wybieraj spośród modeli mikrofonów w Music Express.

Mikrofon do podcastów – pojemnościowy czy dynamiczny?

Możesz wybierać spośród mikrofonów dynamicznych i pojemnościowych. Dobrej jakości mikrofon pojemnościowy do homerecordingu ma szerokie pasmo przenoszenia, jest głośniejszy i bardziej czuły. Najlepsze mikrofony pojemnościowe wykorzystuje się najczęściej w studio ze względu na wyższą czułość na głośne dźwięki. Będą najlepsze do nagrywania wokali. W tej kategorii możesz wybrać mikrofon DNA DNC-1U dla podcasterów i dla każdego, kto nagrywa w domowym studio. Mikrofon dynamiczny nie wymaga dodatkowego źródła prądu i jest stosowany zwykle podczas występów na scenie. Absorbuje fale akustyczne rozchodzące się w powietrzu i przekazują je do specjalnej cewki, która produkuje dźwięk, który słyszymy z głośników.

Wybierz najlepszy mikrofon USB do nagrywania

Nie wiesz, jak wybrać odpowiedni mikrofon do nagrywania podcastów? Wybierz tani mikrofon na złącze USB C, który możesz podłączyć do komputera. Taki mikrofon sprawdzi się, kiedy zapraszasz swoich gości do nagrywania głosu w różnych miejscach lub podróżujesz. Mikrofon USB działa przez podłączenie do portu USB, gdziekolwiek jesteś. Dużą zaletą tego rodzaju mikrofonów jest stosunkowo niska cena i dźwięk na naprawdę wysokim poziomie, ale też duża mobilność i łatwość użytkowania.

W wyborze mikrofonu do nagrywania na USB weź pod uwagę taki parametr, jak rodzaj sprzętu – pojemnościowy czy dynamiczny. Z jednej strony mamy do wyboru mikrofon pojemnościowy USB, który jest lekki, cechuje się wysoką czułością na fale dźwiękowe, jest idealny do nagrywania wokalu i rozmów. Model dynamiczny z USB jest tańszy i ma prostą budowę. Ma mniejszą czułość, ale jest bardziej odporny na uszkodzenia.

Sprawdź naszą ofertę na tanie mikrofony do podcastów, do streamowania dla graczy i dla vloggerów. Polecamy do zamówienia mikrofony w zestawach, takie jak mikrofon DNA PODCAST 700 – w zestawie statyw mikrofonowy, mikrofon oraz uchwyt antywstrząsowy w jednej cenie. Sprawdź też zestaw mikrofonowy DNA CM USB KIT – dobry mikrofon pojemnościowy, statyw mikrofonowy, uchwyt, filtr przeciwwietrzny, pop filtr i kabel USB.