Piotr Matuszewski

Kontakt:

Piotr Matuszewski
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 502 143 143
piotr@musicexpress.pl

Dariusz Frątczak

Kontakt:

Dariusz Frątczak
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 500 311 643
dariusz@musicexpress.pl

UKULELE

W tej kategorii znajdziesz różnego typu instrumenty ukulele oraz kompletne zestawy ukulele, w których skład wchodzą pokrowiec do ukulele, stroik na klips, zapasowe struny do ukulele, kostki lub inne akcesoria do ukulele. Ukulele to 4-strunowy instrument muzyczny podobny do małej gitary dlatego idealnie nadaje się do nauki gry i zabawy dla dzieci. Posiada pudło rezonansowe i gryf z progami oraz nylonowe struny. Gra się na nim identycznie, jak na gitarze, jednak ze względu na strój i ilość strun akordy ukulele wyglądają trochę inaczej, niż te gitarowe. W zależności od długości gryfu i ilości progów wyróżniamy różne typy ukulele. Te najpopularniejsze to ukulele sopranowe, ukulele koncertowe i ukulele tenorowe, choć spotkać można również ukulele barytonowe i ukulele basowe. Poznaj szeroką ofertę instrumentów ukulele oraz gotowych zestawów ukulele.

Ukulele to instrument, który od kilkunastu lat wrócił do łask i ponownie stał się popularnym instrumentem strunowym. Bardzo ciepłe brzmienie, duża mobilność i niewielki koszt zakupu ukulele sprawiły, że na tym czterostrunowym instrumencie uczy się grać coraz więcej osób. Co ciekawe, sięgają po niego także zawodowi muzycy, między innymi Paul McCartney. Ukulele jest instrumentem często wykorzystywanym w muzyce alternatywnej, doskonale sprawdza się jako uzupełnienie gitary na ogniskach i urozmaicenie sekcji instrumentów strunowych w profesjonalnych zespołach muzycznych.

Jakie ukulele wybrać?

Wśród ukulele wyróżniamy cztery jego rodzaje:

  • ukulele sopranowe – najpopularniejsze ukulele; jest najmniejsze, a jego brzmienie jest najbardziej kanoniczne (typowe) dla ukulele
  • ukulele koncertowe – jest trochę większe od sopranowego i trochę głośniejsze; dzięki wydłużeniu gryfu i jednocześnie zwiększeniu szerokości, gra na nim jest jeszcze łatwiejsza
  • ukulele tenorowe – jest jeszcze większe od ukulele koncertowego, a jego brzmienie przypomina brzmienie gitary klasycznej
  • ukulele barytonowe – największy rodzaj ukulele, brzmieniem najbardziej przypominające gitarę klasyczną

Ukulele budową przypomina gitarę klasyczną – jest jednak mniejsze i lżejsze, pudło rezonansowe wykonane jest z cieńszego drewna, a ponieważ struny nylonowe w ukulele w mniejszym wywołują mniejsze naprężenia na konstrukcję ukulele, nie mają tu zastosowania pręty regulacyjne wewnątrz gryfu. Ukulele to instrument czterostrunowy – zakłada się do niego wyłącznie struny nylonowe.

Sklep z ukulele dla początkujących i średniozaawansowanych

W naszej ofercie dostępne są ukulele sopranowe oraz koncertowe, czyli najczęściej wybierane ukulele – zarówno przez osoby początkujące, jak i te, które kupują kolejny instrument. Ukulele mogą być wykonane z kilku rodzajów drewna – sosny, świerku, mahoniu, buku, klonu, lipy i koa (gatunek akacji z Hawajów). W naszym sklepie dostępne są ukulele z drewna lipowego (pudło rezonansowe), bukowego (gryf) oraz klonu (podstrunnica) w kolorze naturalnego drewna oraz pokryte kolorowym lakierem. Kolorowe ukulele w zestawie z kostkami do gry, stroikiem i pokrowcem to gotowy pomysł na ciekawy prezent dla dziecka.

Ukulele – tradycyjny instrument Hawajów

Ukulele to instrument, który pochodzi z Hawajów, stworzyli go jednak lutnicy z Madery. Rozpowszechnił się po przyłączeniu Hawajów do Stanów Zjednoczonych, gdy na początku XX wieku rozwinęła się turystyka. Drugą falę popularności ukulele przeżywało po II WŚ, którą przerwało rozpowszechnienie się rock’n’rolla i rocka. Ukulele ponownie stało się popularne z początkiem XXI wieku.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu – ukulele oraz akcesoria zakupisz online w Music Express.