MIKROFONY

Mikrofony profesjonalne do śpiewania

Dobry mikrofon do wokalu to podstawa dla każdego wokalisty. Ale profesjonalne mikrofony do rejestrowania dźwięków można też wykorzystać na wiele różnych sposobów. Wypróbuj nasze mikrofony do nagrywania audio – do śpiewania, vlogowania czy też nagrywania podcastów. Oferujemy:

W naszej ofercie znajdziesz mikrofony do użytku profesjonalnego i domowego od najlepszych producentów: Shure, DNA, AKG, Maono, Boya i nie tylko.

Rodzaje mikrofonów profesjonalnych – jaki wybrać?

W naszym sklepie możesz skorzystać z oferty sprzętu, takiego jak tańsze, poręczne mikrofony małomembranowe, które podkreślają wysokie tony i bardziej czułe mikrofony wielkomembranowe, zwykle bardziej uniwersalne. Oferujemy też mikrofony pojemnościowe i mikrofony dynamiczne do homerecordingu. Dostępne w naszej ofercie mikrofony to modele podłączane przez kabel XLR lub XLR i Jack, ale też modele mikrofonów na USB.

Mikrofony małomembranowe czy wielkomembranowe?

Mikrofony studyjne małomembranowe mają mniejszy rozmiar, są lekkie, odporne na uszkodzenia i przenoszenie zakłóceń z obudowy, dają większą skuteczność w wysokich częstotliwościach. Studyjne mikrofony wielkomembranowe mają mniejsze szumy własne, dzięki zwiększonej powierzchni rejestrowania dźwięków są bardziej czułe niż popularne „paluszki”, najczęściej mają też przełączaną charakterystykę kierunkową, dzięki czemu są bardziej uniwersalne.