Piotr Matuszewski

Kontakt:

Piotr Matuszewski
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 502 143 143
piotr@musicexpress.pl

Dariusz Frątczak

Kontakt:

Dariusz Frątczak
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 500 311 643
dariusz@musicexpress.pl

MIKROFONY

W tej kategorii znajdziesz różnego typu mikrofony dynamiczne i pojemnościowe, mikrofony wokalowe doręczne i nagłowne, bezprzewodowe systemy nagłośnienia dla wokalistów, muzyków, artystów i prezenterów, mikrofony USB dla twórców wideoblogów, podcastów i youtuberów, mikrofony studyjne, lektorskie, biurkowe, mikrofony instrumentalne do nagłaśniania gitar, instrumentów smyczkowych i dętych, mikrofony do perkusji, a także mikrofony krawatowe, lavaliery, mikrofony do smartfonów, telefonów, aparatów cyfrowych, lustrzanek DSLR i kamer oraz mikrofony pomiarowe. Poznaj mikrofony wszechkierunkowe oraz mikrofony jednokierunkowe o kardioidalnej, superkardioidalnej, hiperkardioidalnej i dwukierunkowej (ósemkowej) charakterystyce kierunkowości, mikrofony małomembranowe i wielkomembranowe, wstęgowe, lampowe i wiele innych modeli renomowanych marek.

Mikrofony profesjonalne do śpiewania

Dobry mikrofon do wokalu to podstawa dla każdego wokalisty. Ale profesjonalne mikrofony do rejestrowania dźwięków można też wykorzystać na wiele różnych sposobów. Wypróbuj nasze mikrofony do nagrywania audio – do śpiewania, vlogowania czy też nagrywania podcastów. Oferujemy:

  • mikrofony wokalowe (modele pojemnościowe i dynamiczne),
  • mikrofony nagłowne i krawatowe,
  • mikrofony instrumentalne,
  • mikrofony bezprzewodowe.

W naszej ofercie znajdziesz mikrofony do użytku profesjonalnego w studiu nagraniowym i domowego od najlepszych producentów: mikrofon Shure, DNA, AKG, Maono, Boya i nie tylko.

Rodzaje mikrofonów profesjonalnych – jaki wybrać?

W naszym sklepie możesz skorzystać z oferty sprzętu, takiego jak tańsze, poręczne mikrofony małomembranowe, które podkreślają wysokie tony i bardziej czułe mikrofony wielkomembranowe, zwykle bardziej uniwersalne. Oferujemy też mikrofony pojemnościowe i mikrofony dynamiczne do homerecordingu na złącze XLR. Dostępne w naszej ofercie profesjonalne mikrofony to modele podłączane przez kabel XLR lub XLR i Jack, ale też modele mikrofonów na USB i micro USB.

Mikrofony małomembranowe czy wielkomembranowe?

Mikrofony studyjne małomembranowe mają mniejszy rozmiar, są lekkie, odporne na uszkodzenia i przenoszenie zakłóceń z obudowy, dają większą skuteczność w wysokich częstotliwościach. Studyjne mikrofony wielkomembranowe mają mniejsze szumy własne, dzięki zwiększonej powierzchni rejestrowania dźwięków są bardziej czułe niż popularne „paluszki”, najczęściej mają też przełączaną charakterystykę kierunkową, dzięki czemu są bardziej uniwersalne.

Profesjonalne mikrofony dynamiczne, mikrofony pojemnościowe, mikrofony studyjne - wybór jest naprawdę spory! Potrzebujesz porady w wyborze mikrofonu? Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów, którzy znajdą dla Ciebie najlepszy mikrofon i zamów online.