Piotr Matuszewski

Kontakt:

Piotr Matuszewski
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 502 143 143
piotr@musicexpress.pl

Dariusz Frątczak

Kontakt:

Dariusz Frątczak
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 500 311 643
dariusz@musicexpress.pl

Strona

Pokaż: 15

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 1-15 z 39

Strona

Pokaż: 15

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 1-15 z 39

GITARY

W tej kategorii znajdziesz różnego typu gitary klasyczne i elektroklasyczne, gitary akustyczne i elektroakustyczne, gitary elektryczne i grtary basowe, a także wzmacniacze i głośniki gitarowe, piece i combo gitarowe, podłogowe multiefekty i efekty brzmieniowe czyli efekty gitarowe typu pedalboard i stompbox oraz casy, pokrowce do gitar, statywy i kable gitarowe. Znajdziesz tu również akcesoria do gitar, stołki gitarowe, podnóżki, struny do gitar, korbki do nawijania strun, stroiki i tunery gitarowe, paski do gitary oraz kostki różnej grubości do gry na gitarze.

Gitara jest jednym z najczęściej wybieranych instrumentów muzycznych przez początkujących muzyków. Swoją popularność zawdzięcza pięknemu brzmieniu, stosunkowo łatwej nauce gry na gitarze oraz uniwersalnemu zastosowaniu. Gitarę można usłyszeć praktycznie w każdym gatunku muzycznym, a gitarzyści - zaraz po wokalistach - cieszą się największą popularnością wśród fanów. Dźwięki gitary towarzyszą nam również podczas ognisk i innych spotkań towarzyskich. Na przestrzeni lat gitary ewoluowały - zmieniały swój kształt, brzmienie, a obecnie różne akcesoria gitarowe urozmaicają grę na tym wspaniałym instrumencie.

Gitary dla początkujących i dla zaawansowanych

Naukę gry na gitarze można rozpocząć w każdym wieku. Dzieci, młodzież i dorośli - wszyscy uczą się grać na gitarze. Gitara jest jednym z najłatwiejszych instrumentów, wiele osób uczy się grać na niej samodzielnie, a najbardziej utalentowani gitarzyści samoucy opanowują tę sztukę w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Oczywiście nauki nigdy dość, a szlifowanie swojego talentu pozwala w przyszłości grać największe przeboje takich legend gitary jak Jimi Hendrix, Eric Clapton czy Tommy Emmanuel. Naukę ułatwia korzystanie z akordów i tablatury, choć warto też uczyć się gry na gitarze z nut.

Początkujący muzycy najczęściej sięgają po tanie gitary. Jest to bardzo rozsądna praktyka, dzięki której możemy zweryfikować swoje oczekiwania - czy chcemy grać na gitarze klasycznej, akustycznej, elektrycznej, a może najlepiej czujemy się z basem?

W naszym sklepie zarówno początkujący, jak i profesjonaliści znajdą gitary dostosowane do swoich potrzeb. Duży wybór gitar dla dzieci pozwala na dobór instrumentu w zależności od wieku młodego muzyka. Oferujemy gitary 1/4 dla dzieci w wieku 4-6 lat, gitary 2/4 dla dzieci do 8 lat, gitary 3/4 dla dzieci do 12 lat oraz pełnowymiarowe gitary 4/4 dla starszych dzieci i dorosłych. Oczywiście podział ten zależy głównie od wzrostu, dlatego jeśli mają Państwo wątpliwości, jaką gitarę wybrać dla swojego dziecka, zapraszamy do kontaktu z nami.

Zakup pierwszej gitary - na co zwrócić uwagę?

Jeśli pomysł nauki gry na gitarze dopiero się rodzi i nie wiesz jeszcze, czego możesz się spodziewać w pierwszych miesiącach ćwiczeń, najbezpieczniejszym wyborem będzie gitara klasyczna. Jest to najczęściej spotykany typ gitary wśród początkujących. Ma ona piękne, ciepłe brzmienie, a nylonowe struny znacznie ułatwiają łapanie akordów. Są one bowiem bardziej miękkie niż struny metalowe i stanowią mniejszą przeszkodę dla niewprawnych opuszków palców, szczególnie przy chwytaniu akordów barowych. Wśród początkujących i zaawansowanych muzyków jest też wielu miłośników gitary akustycznej, której brzmienie jest niepowtarzalne. Metalowe struny wcale nie muszą być przeszkodą - z doświadczenia początkujących muzyków wynika, że w pierwszej kolejności warto sięgnąć po najcieńsze struny, które wymagają stosunkowo niewiele wysiłku, aby uzyskać czyste brzmienie, dzięki czemu opuszki palców lepiej poradzą sobie z wyłapywaniem nawet najbardziej skomplikowanych akordów. Każdy muzyk musi jednak znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie, dopasowując struny do swoich indywidualnych preferencji, aby móc komfortowo grać.

Jeśli do nauki gry na gitarze skłoniły Cię genialne solówki największych mistrzów, to z pewnością najbardziej interesują Cię gitary elektryczne. W tym przypadku możesz wybierać spośród różnych modeli, których kształt pasuje do brzmienia wyrafinowanego jazzu, efektownego popu czy mocniejszego rocka i heavy metalu. W naszej ofercie znajdziesz przede wszystkim te najbardziej uniwersalne i rozpowszechnione gitary, po które warto sięgnąć w pierwszej kolejności. Mniej popularne gitary basowe to instrumenty dla tych, którzy chcą skupić się na nadawaniu rytmu muzyce - odpowiadają za to basy i perkusja.

Ponadto w naszym sklepie można kupić również gitary elektroakustyczne i elektroklasyczne, które dzięki przetwornikom można podłączyć do wzmacniacza, aby dźwięk wydobywał się z głośnika. Gitary te, przeznaczone zarówno do gry unplugged, jak i elektrycznej, doskonale sprawdzają się na różnego rodzaju festiwalach i występach dla większych grup.

Nauka gry na gitarach dla dzieci i dorosłych

Naszą ofertę przygotowaliśmy specjalnie z myślą o osobach, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gitarą. Dlatego wybierając instrument dla siebie, możesz zamówić zestaw, w skład którego wchodzi gitara oraz najczęściej używane akcesoria. Taki zestaw będzie również dobrym pomysłem na prezent. W takim zestawie, oprócz samej gitary, najczęściej znajdziemy futerał, tuner i piórka. Osoby, które pierwsze próby mają już za sobą, chętnie sięgają po kapodaster, który pozwala na czasowe podniesienie stroju gitary.

Zapoznaj się z naszą ofertą, obejrzyj poszczególne gitary i wybierz model, który najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom. Życzymy Ci wspaniałej muzycznej przygody!