GITARY

Gitara to jeden z najczęściej wybieranych instrumentów muzycznych przez początkujących muzyków. Swoją popularność zawdzięcza pięknym brzmieniom, stosunkowo łatwej nauce gry na gitarze oraz uniwersalnemu zastosowaniu. Gitarę usłyszeć możemy praktycznie w każdym gatunku muzycznym, a gitarzyści – zaraz po wokalistach – cieszą się największym uznaniem wśród fanów. Dźwięki gitary towarzyszą nam także podczas ognisk i innych towarzyskich spotkań. W miarę upływu lat gitary ewoluowały – zmieniały swój kształt, swoje brzmienie, a obecnie różnego rodzaju akcesoria do gitar urozmaicają grę na tych wspaniałym instrumencie.

Gitary dla początkujących i dla zaawansowanych

Naukę gry na gitarze można zacząć w każdym wieku. Na gitarze uczą się grać dzieci, nastolatkowie i dorośli. Gitara jest jednym z łatwiejszych instrumentów, wiele osób uczy się samodzielnie gry na gitarze, a najzdolniejsi samoucy opanowują tę w sztukę w zaledwie kilka miesięcy. Oczywiście nauki nigdy dość, a szlifowanie talentu pozwala w przyszłości zagrać największe hity takich gitarowych legend, jak Jimi Hendrix, Eric Clapton czy Tommy Emmanuel. Naukę ułatwia możliwość korzystania z akordów i tabulatur, choć warto także nauczyć się grać na gitarze z nut.

Początkujący muzycy sięgają najczęściej po tanie gitary. Jest to bardzo rozsądna praktyka, dzięki której możemy zweryfikować swoje oczekiwania – czy chcemy grać na gitarze klasycznej, akustycznej, elektrycznej, a może najlepiej czujemy się z basem?

W naszym sklepie gitary dostosowane do swoich potrzeb odnajdą zarówno osoby początkujące i profesjonaliści. Duży wybór gitar dla dzieci umożliwi dobranie instrumentu zależnie od wieku młodego muzyka. Dla dzieci w przedziale wiekowym 4-6 lat oferujemy gitary 1/4, dla dzieci do 8. roku życia gitary 2/4, dla dzieci do 12. roku życia gitary 3/4, a dla starszych i dorosłych pełnowymiarowe gitary 4/4. Oczywiście ten podział uzależniony jest przede wszystkim od wzrostu, dlatego w przypadku wątpliwości, którą gitarę wybrać dla swojej pociechy, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Kupno pierwszej gitary – na co zwrócić uwagę?

Jeśli pomysł nauki gry na gitarze dopiero się zrodził i nie wiesz jeszcze, czego możesz się spodziewać w pierwszych miesiącach ćwiczeń, najbezpieczniej będzie sięgnąć po gitarę klasyczną. To najbardziej rozpowszechniony rodzaj gitary wśród początkujących. Ma piękne, ciepłe brzmienie, a struny nylonowe znacznie ułatwiają łapanie akordów. Są bowiem bardziej miękkie od strun metalowych i dla niewprawionych opuszków palców stanowią mniejszą przeszkodę, szczególnie podczas chwytania akordów barowych. Wśród początkujących i zaawansowanych muzyków znajdziemy także wielu miłośników gitary akustycznej, której brzmienie jest jedyne w swoim rodzaju. Metalowe struny wcale nie muszą stanowić przeszkody – z doświadczenia osób początkujących wynika, że w pierwszej kolejności warto sięgnąć po te najcieńsze, które wymagają włożenia stosunkowo niewielkiego wysiłku, by uzyskać czyste brzmienie, dzięki czemu opuszki palców lepiej znoszą łapanie nawet najbardziej skomplikowanych akordów. Jednak każdy muzyk musi znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie, dostosowując struny do indywidualnych preferencji, by grało się na niej wygodnie.

Jeśli do nauki gry na gitarze skłoniły Cię genialne solówki największych mistrzów, z pewnością najbardziej interesują Cię gitary elektryczne. W tym przypadku do wyboru masz różne modele, których kształt odpowiada brzmieniom wyrafinowanego jazzu, efektownego popu lub mocniejszego rocka i heavy metalu. W naszej ofercie znajdziesz przede wszystkim najbardziej uniwersalne i rozpowszechnione gitary, po które warto sięgnąć w pierwszej kolejności. Mniej popularne gitary basowe to instrumenty dla tych, którzy chcą skupić na się na nadawaniu muzyce rytmu – odpowiedzialne za to są bas i perkusja.

Ponadto w naszym sklepie kupisz także elektroakustyki oraz elektroklasyczne gitary, które dzięki przetwornikom można podłączyć do wzmacniacza, by dźwięk popłynął z głośnika. Gitary te, stworzone zarówno do gry unplugged i z wykorzystaniem prądu, doskonale sprawdzają się na różnego typu festiwalach i występach dla większych grup.

Gitary do nauki gry dla dzieci i dorosłych

Naszą ofertę przygotowaliśmy przede wszystkim z myślą o osobach, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z gitarą. Dlatego wybierając dla siebie instrument, można zamówić zestaw, w którego skład wchodzi gitara wraz z najczęściej używanymi akcesoriami. Taki komplet sprawdzi się także jako gotowy pomysł na prezent. W takim zestawie, oprócz samej gitary, znajdziesz najczęściej pokrowiec, stroik oraz kostki do gitary. Osoby, które pierwsze szlify mają już za sobą, chętnie wykorzystują także kapodaster, który pozwala doraźnie podwyższyć strój gitary.

Poznaj naszą ofertę, przyjrzyj się poszczególnym gitarom i wybierz model, który najlepiej odpowie Twoim wymaganiom. Życzymy wspaniałej muzycznej przygody!