Piotr Matuszewski

Kontakt:

Piotr Matuszewski
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 502 143 143
piotr@musicexpress.pl

Dariusz Frątczak

Kontakt:

Dariusz Frątczak
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 500 311 643
dariusz@musicexpress.pl

Pianina cyfrowe – pianina elektroniczne

Pianina cyfrowe to wyjątkowy rodzaj instrumentu, który łączy zalety klawiszy elektronicznych i tradycyjnego pianina. Przez ostatnie lata technologie wykorzystywane w produkcji pianina elektronicznego były rozwijane, by poczatkujący i bardziej doświadczeni muzycy mogli cieszyć się fantastycznym brzmieniem pianina i funkcjonalnością profesjonalnych keyboardów. W dzisiejszych czasach cyfrowe odpowiedniki tradycyjnych instrumentów muzycznych pojawiają się z ofercie największych producentów pianin na świecie - możemy wybrać pianino cyfrowe Yamaha, Blanth i wiele innych. Konstruktorzy tych instrumentów zadbali, by gra na pianinie cyfrowym jak najbardziej przypominała grę na pianinie akustycznym. To największe wyzwanie było niezbędne, by cyfrowe pianina mogły być wykorzystywane do nauki gry na instrumencie przez uczniów szkół muzycznych oraz studentów akademii muzycznych. Tylko dzięki temu możliwe jest szlifowanie techniki i odkrywanie wszystkich aspektów gry na tym wyjątkowym instrumencie klawiszowym. Takie pianino elektryczne to propozycja zarówno dla początkujących, którzy dopiero uczą się gry, jak i dla zaawansowanych muzyków.

Pianina cyfrowe, które brzmią jak akustyczne?

Oczywiście różnica między akustycznymi a cyfrowymi pianinami jest zauważalna – różnią się brzmienia, różnią się doznania muzyczne. Warto jednak zauważyć, że wysokiej klasy pianina cyfrowe, które mamy w swojej ofercie, charakteryzują się ciekawszym brzmieniem od niejednego taniego pianina akustycznego. Pod tym względem te nowoczesne instrumenty klawiszowe często zupełnie przewyższają instrumenty akustyczne. Dzięki perfekcyjnej konfiguracji czujników, instrument trafnie odczytuje intencje muzyka, który na klawisze przelewa emocje i ekspresję, tak ważną w interpretacji utworów. Klawisze wyważono tak, by muzyk czuł różnicę między grą w zakresie niskich i wysokich tonów.

Pianino cyfrowe z 88 klawiszami

Absolutną zaletą pianin cyfrowych są takie funkcje, jak możliwość gry na słuchawkach. W pianinach cyfrowych Yamaha brzmienie na słuchawkach jest bardzo zbliżone do tego, gdy dźwięk wydobywa się z korpusu. Wiele możliwości daje także aplikacja Smart Pianist – nagrywanie, ćwiczenia z metronomem czy zmiana ustawień brzmienia pianina cyfrowego to niektóre z nich. Do ważnych korzyści gry na pianinie cyfrowym zaliczyć należy również brak konieczności strojenia instrumentu. Pianina cyfrowe nie wymagają strojenia ani specjalnego przechowywania przez użytkowników. Najnowsze modele na rynku mogą też posiadać wbudowane głośniki, dodatkowe efekty, a nawet możliwość zapisywania kompozycji.

Nowoczesne pianina cyfrowe spełniają oczekiwania osób, które się uczą, które ćwiczą grę na pianinie w domowym zaciszu, jak i bardziej doświadczonych muzyków. Sprawdź naszą ofertę pianin elektronicznych – znajdziesz tutaj stacjonarne oraz mobilne pianina cyfrowe. Oferujemy pianina największych producentów w Europie i na świecie, takich jak Yamaha i Blanth. Produkty dostępne w naszym sklepie muzycznym możesz zamówić online z dostawą pod wskazany adres – bez konieczności wychodzenia z domu czy mieszkania. Koniecznie poznaj też naszą ofertę na akcesoria, np. ławy do pianin i fortepianów. Masz pytania? Chcesz zrealizować zakup? Zachęcamy do składania zamówień online oraz do kontaktu z naszymi specjalistami.