Piotr Matuszewski

Kontakt:

Piotr Matuszewski
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 502 143 143
piotr@musicexpress.pl

Dariusz Frątczak

Kontakt:

Dariusz Frątczak
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 500 311 643
dariusz@musicexpress.pl

Reflektory PAR

PAR to typ reflektora, który doskonale sprawdza się jako oświetlenie estradowe, oświetlenie dekoracyjne wewnętrzne w pubach, hotelach i restauracjach oraz oświetlenie architektoniczne zewnętrzne klasy IP65. Dzięki stosunkowo szerokiemu kątowi świecenia oraz miękkiemu i nieskoncentrowanemu strumieniowi emitowanego światła może być wykorzystywany do oświetlania scen muzycznych, teatralnych, a także parkietów tanecznych w klubach i dyskotekach. Idealnie sprawdza się także jako oświetlenie dla DJ-ów, zespołów i firm eventowych zajmujących się dekoracją światłem na weselach oraz oprawą oświetleniową różnego typu imprez. Poznaj oświetlenie typu LED PAR Evolights, Light4Me oraz innych marek.

Czym wyróżniają się reflektory sceniczne PAR?

Reflektory PAR to najczęściej wykorzystywany rodzaj oświetlenia na scenie, a także w różnego rodzaju obiektach i w przestrzeni otwartej. Najczęściej wyposażone są w diody RGB, które emitują kolor czerwony, zielony i niebieski. Po zmieszaniu tych kolorów otrzymujemy różnorodną tonację, jednak w miarę rosnących potrzeb reflektory RAR rozbudowano o kolor biały, a także bursztynowy czy ultrafioletowy, uzyskany dzięki diodzie UV.

Starszym rozwiązaniem, dotyczącym sterowania, są przełączniki DIP-Switch. Obecnie reflektory sceniczne steruje się za pomocą przycisków. Jednak najczęściej do sterowania wykorzystuje się system DMX i połączenie szeregowe wszystkich reflektorów PAR.

Funkcje reflektorów PAR

Możliwość wyboru kolorów, ich przechodzenia i jasności w połączeniu z takimi efektami, jak strobo, a także automatyczne tryby oraz tryby dźwiękowe, które znajdziemy w zdecydowanej większości reflektorów scenicznych PAR z wewnętrznym mikrofonem to funkcje, dzięki którym ten rodzaj oświetlenia znajduje szerokie zastosowanie. Przy umiejętnym połączeniu reflektorów PAR z ruchomymi głowicami czy laserami scenicznymi, możemy liczyć na efekty, jakie znamy z realizacji najbardziej efektownych realizacji świateł.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jeśli nie odnalazłeś reflektora scenicznego PAR, jakiego potrzebujesz, napisz do nas – w miarę możliwości sprowadzimy go na indywidualne zamówienie.