Piotr Matuszewski

Kontakt:

Piotr Matuszewski
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 502 143 143
piotr@musicexpress.pl

Dariusz Frątczak

Kontakt:

Dariusz Frątczak
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 500 311 643
dariusz@musicexpress.pl

WZMACNIACZE, KOŃCÓWKI MOCY

W tej kategorii znajdziesz różnego typu analogowe i cyfrowe wzmacniacze audio, przedwzmacniacze i końcówki mocy, wydajne wzmacniacze stereo klasy D z technologią wysokiej gęstości impulsów sygnałowych do pasywnych kolumn głośnikowych i nagłośnienia estradowego, zapewniające ogromną moc i niesamowitą jakość dźwięku, a także przedwzmacniacze mikrofonowe, gramofonowe oraz wzmacniacze słuchawkowe. Poznaj szeroki wybór przedwzmacniaczy, wzmacniaczy dźwięku i końcówek mocy do zastosowań scenicznych najbardziej renomowanych marek.

Wzmacniacze stereo – sterowanie systemem audio

Chcąc korzystać z zaawansowanego systemu audio, nie obejdziemy się bez wzmacniacza stereo. Na rynku dostępne są wzmacniacze stereo, które różnią się dostępnymi funkcjami, mocą i innymi rozwiązaniami, które wpływają na jakość dźwięku. Spośród wzmacniaczy wyróżniamy między innymi przedwzmacniacze oraz końcówki mocy. Oba składają się na dzielony zestaw stereo. Przedwzmacniacze wstępnie wzmacnia dźwięk, jaki dociera do niego ze źródła (np. z mp3). Pozwala także regulować głośność oraz przełączać źródła dźwięku. Zadaniem końcówki mocy jest wzmacnianie dźwięku, jaki dostarczany jest z przedwzmacniacza i który następnie dociera do głośników. Dzielone zestawy stereo to najbardziej zaawansowane rozwiązanie, z którego korzystają profesjonaliści oraz amatorzy-melomani, dla których kompromisy w zakresie jakości dźwięku są niedopuszczalne.

Jednak do najpopularniejszych urządzeń tego typu zaliczamy wzmacniacze zintegrowane, które łączą funkcjonalność przedwzmacniaczy z końcówką mocy. Obecnie zapewniają one znakomite brzmienie, a stosunek jakości do ceny jest tutaj odpowiedni dla większości odbiorców. Dają one możliwość regulacji basów i wysokich tonów, nadają barwę brzmienia i dla większości prywatnych odbiorców są optymalnym rozwiązaniem, które pozwala cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem.

Nie znalazłeś wzmacniacza stereo, na którym Ci szczególnie zależy? Skontaktuj się z naszym specjalistą – postaramy się sprowadzić wybrany model wzmacniacza specjalnie dla Ciebie.