Piotr Matuszewski

Kontakt:

Piotr Matuszewski
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 502 143 143
piotr@musicexpress.pl

Dariusz Frątczak

Kontakt:

Dariusz Frątczak
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 500 311 643
dariusz@musicexpress.pl

Strona

Pokaż: 15

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 1-15 z 16

Strona

Pokaż: 15

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 1-15 z 16

Słuchawki odsłuchowe – słuchawki do studia nagraniowego

Słuchawki studyjne są niezbędnym elementem odsłuchu w studiu nagrań. Nie obejdą się bez nich również osoby, które tworzą muzykę amatorsko w domu. Słuchawki do studia wyróżniają się wysoką jakością wykonania, która przekłada się na wierny przekaz muzyki oraz najwyższy komfort użytkowania.

Profesjonalne słuchawki odsłuchowe zamknięte, otwarte i półotwarte

W zależności od potrzeb, podczas prób i generalnej próby oraz ostatecznego nagrywania muzyki, korzystać możemy z różnego rodzaju słuchawek odsłuchowych. Zamknięte słuchawki studyjne całkowicie tłumią dźwięki z zewnątrz, pozwalając skupić się wyłącznie na dźwiękach, na których chcemy skupić się w 100%. Nierzadko jednak konieczne jest połączenie odsłuchu naszego instrumentu z odbiorem dźwięków z otoczenia. Pomocne będą w tym półotwarte lub otwarte słuchawki odsłuchowe. Półotwarte słuchawki do studia nagrań pozwalają nam słyszeć otoczenie, jednocześnie skupić się na odsłuchu – dźwięki otoczenia w tym przypadku docierają do nas połowicznie. Z kolei w otwartych słuchawkach studyjnych głosy z otoczenia słyszymy jeszcze dokładniej, nadal jednak mamy zapewnioną przestrzeń w muzyce, która jest niezbędna do bezbłędnego nagrania utworów muzycznych.

Jak wybrać słuchawki do studia nagrań?

Wybierając słuchawki odsłuchowe, należy skupić się na takich aspektach technicznych, jak impedancja. Ta wielkość fizyczna, która uzależniona jest uogólnieniem oporu elektrycznego, ma największy wpływ na jakość dźwięku, jaki odbieramy za pomocą różnego rodzaju urządzeń. Również w przypadku słuchawek do studia nagrań ma impedancja ma ogromny wpływ na odbiór dźwięku – im jest ona wyższa, tym mniejsza szumy i innego rodzaju zakłócenia docierają do nas wraz z dźwiękiem.

Ważnym aspektem jest również wygoda – im dłuższej korzystamy z słuchawek odsłuchowym, tym muszą być one wygodniejsze. Welurowe poduszeczki oraz gąbki o dużej gęstości, a także odpowiednie wyprofilowanie sprawia, że słuchawki do nagrań najlepszych producentów gwarantują komfort, o jakim marzymy.

Sprawdź naszą ofertą na słuchawki do studia nagrań. Kompletując nasz asortyment, dbamy o różnorodność. Na uwadze mamy potrzeby profesjonalistów, półprofesjonalistów i amatorów, którzy sięgają po słuchawki odsłuchowe. Jeśli jednak nie znalazłeś w naszej ofercie tego, czego szukałeś, powiedz nam o tym – postaramy się sprowadzić wybrany model słuchawek do nagrań na Twoje zamówienie.