Piotr Matuszewski

Kontakt:

Piotr Matuszewski
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 502 143 143
piotr@musicexpress.pl

Dariusz Frątczak

Kontakt:

Dariusz Frątczak
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 500 311 643
dariusz@musicexpress.pl

Gitary elektryczne

Gitary elektryczne to jedne z najpopularniejszych instrumentów. Dość proste w konstrukcji, łatwe do opanowania przez początkujących muzyków, uniwersalne, a jednocześnie mogące się różnić brzmieniem gitary elektryczne usłyszymy niemalże w każdym współczesnym zespole muzycznym. Wykorzystują je grupy rockowe, popowe, bluesowe, muzycy jazzowi, a także soliści. Dzięki różnorodnym rozwiązaniom zastosowanym w gitarach elektrycznych poszczególne modele wydają dźwięki delikatne, bardzo melodyjne lub wręcz przeciwnie – ostre i nadające charakterystycznego brzmienia utworom utrzymywanym w heavy metalowej stylistyce.

Gitary elektryczne dla początkujących i średniozaawansowanych muzyków

W naszej ofercie znajdują się gitary elektryczne dla początkujących i średniozaawansowanych miłośników tego instrumentu. Są to przede wszystkim najbardziej uniwersalny gitary elektryczne ST. Stratocaster wybierają najlepsi światowi gitarzyści – między innymi Jimi Hendrix czy Eric Clapton. Sercem gitary elektrycznej jest przetwornik, który w zależności od modelu wykorzystywane są różnorodne zestawy przetworników. To przede wszystkim dzięki zmiennym układom przetworników uzyskujemy tak różne brzmienia, choć za głośność i barwę brzmienia odpowiadają także potencjometry, a także wzmacniacz, z którego wydobywa się uzyskany na instrumencie dźwięk.

Gitary elektryczne – sklep internetowy z instrumentami muzycznymi

Ciekawostką jest także fakt, że brzmienie gitary elektrycznej uzależnione jest w dużej mierze również od kształtu instrumentu. Pierwsza gitara elektryczna, która wykorzystywała zaprojektowany w 1935 roku przetwornik, miała pudło zbliżone kształtem do instrumentów smyczkowych. Twórca tej gitary, Gibson, dostał propozycje zaprojektowania pudła bez pudła rezonansowego, co miało wyeliminować wszelkie niepożądane wibracje czy sprzężenia. Konstruktorzy Gibsona dostali jednak polecenie, by skupić się na ulepszaniu pierwszej gitary elektrycznej ES-150. W 1949 roku Leo Fender skonstruował pierwszą gitarę elektryczną bez pudła rezonansowego i dopiero ten ruch skłonił Gibsona, by zwrócić się o pomoc do Les Paula, który wcześniej zaproponował to samo rozwiązanie. Historia ta przekonała konstruktorów gitary elektrycznej, że nie tylko przetworniki wpływają na brzmienie instrumentu – kształt gitary elektrycznej odgrywa tutaj nie lada znaczenie. Dzięki temu na przestrzeni lat odkrywano kolejne możliwości tego instrumentu, byśmy dzisiaj mogli cieszyć się najróżniejszymi brzmieniami gitary elektrycznej.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Gitary elektryczne w zestawie ze wzmacniaczem, paskiem, tremolo, przewodem gitarowym oraz pokrowcem dostępne w naszym sklepie to instrumenty, po które sięgają początkujący oraz średniozaawansowani muzycy.