Piotr Matuszewski

Kontakt:

Piotr Matuszewski
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 502 143 143
piotr@musicexpress.pl

Dariusz Frątczak

Kontakt:

Dariusz Frątczak
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 500 311 643
dariusz@musicexpress.pl

Profesjonalne mikrofony instrumentalne - mikrofony do instrumentów

Próby, nagrania w studio i występy na żywo zespołu wymagają odpowiedniego nagłośnienia. Ogromną rolę w odbiorze muzyki odgrywają odpowiednio dobrane i prawidłowo ustawione mikrofony instrumentalne. Im bardziej zależy nam na dobrej jakości dźwięku, tym większą uwagę musimy przywiązać do parametrów mikrofonów instrumentalnych, a także do ich konfiguracji – w takiej sytuacji niezbędna będzie pomoc akustyka. Jednak i bez angażowania dodatkowej pary rąk do pracy, jesteśmy w stanie uzyskać więcej niż zadowalający efekt – niezbędne będą mikrofony instrumentalne o określonej charakterystyce.

Dynamiczne mikrofony instrumentalne do występów na żywo

Szumy, śpiewy i oklaski publiczności, a także odgłosy dobiegające zza widowni – warunki podczas występów na żywo nie należą do najbardziej sprzyjających względem jakości brzmienia. Dodatkowo akustyka otoczenia, w jakim koncertujemy sprawia, że tylko dobrej jakości dynamiczne mikrofony instrumentalne poradzą sobie z wyciszaniem niechcianych dźwięków bez wpływu na jakość muzyki, którą dzielimy się z fanami. Są one odporne na głośne brzmienia, a dzięki dodatkowym funkcjom skutecznie „ignorują” takie hałasy, jak odgłosy dochodzące zza publiczności.

Pojemnościowe mikrofony instrumentalne do studia

Szukając mikrofonu do instrumentu, z którego będziemy korzystać w studio, warto postawić na jeden z pojemnościowych modeli. Czułe na dźwięki precyzyjnie zbierają je z tych kierunków. Mikrofony instrumentalne – zarówno pojemnościowe, jak i dynamiczne – dostosowywane są do konkretnych instrumentów. Różnią się one nie tylko pod względem mocowania, ale także charakterystyki przenoszonego dźwięku. Dzięki temu przekazują dźwięki takimi, jakimi chcemy je słyszeć.

Szukasz mikrofonu do instrumentu i zastanawiasz się, na jaki model postawić? Nasi specjaliści podpowiedzą, na co zwrócić uwagę, by wybrany mikrofon instrumentalny spełniał wszystkie Twoje oczekiwania!