Piotr Matuszewski

Kontakt:

Piotr Matuszewski
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 502 143 143
piotr@musicexpress.pl

Dariusz Frątczak

Kontakt:

Dariusz Frątczak
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 500 311 643
dariusz@musicexpress.pl

Strona

Pokaż: 15

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 1-15 z 21

Strona

Pokaż: 15

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 1-15 z 21

Keyboardy edukacyjne

Keyboardy edukacyjne

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z muzyką, keyboard będzie dla Ciebie idealnym instrumentem. Jego niewielkie wymiary ułatwiają przechowywanie, a różnorodność wydawanych dźwięków pozwala na tworzenie muzyki niemal bez ograniczeń. Keyboard to instrument, który jest chętnie wykorzystywany na co dzień zarówno przez profesjonalistów, jak i osoby, które dopiero poznają tajniki muzyki. W sklepie internetowym Music Express znajdziesz profesjonalne i uczące się keyboardy, które pozwolą Ci w kilka chwil wkroczyć w świat dźwięków. Zapoznaj się z naszą ofertą keyboardów do nauki i profesjonalnych instrumentów. Wybierz model, który pozwoli Ci najlepiej wyrazić siebie.

Czym jest keyboard?

Widząc po raz pierwszy profesjonalny lub edukacyjny keyboard, wiele osób porównuje go do elektronicznego pianina. I rzeczywiście, zasada działania tego instrumentu jest bardzo podobna do tradycyjnego pianina. Dźwięk wydobywany jest poprzez naciskanie poszczególnych klawiszy. Jedną z największych zalet keyboardu jest możliwość gry z automatycznym akompaniamentem. Keyboard pozwala na zapisanie gotowej kompozycji na karcie pamięci, a następnie odtworzenie jej w dowolnym momencie. Dzięki temu możliwe jest stworzenie rozbudowanej kompozycji muzycznej.

Keyboard do nauki - jaki wybrać?

Jeśli dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w miksowaniu dźwięku, wybierz keyboard do nauki. Dzięki niemu poznasz poszczególne dźwięki i dowiesz się, jak komponować lub grać melodie. Klawiatura do nauki powinna posiadać niewielki ekran elektroniczny, na którym wyświetlane są kluczowe dla muzyka informacje. Ponadto bardzo ważnym elementem klawiatury do nauki jest zestaw złącz, które pozwalają na podłączenie do klawiatury pamięci zewnętrznej w postaci dysku zewnętrznego lub pendrive'a.

Nie mniej ważna jest ilość pamięci w klawiaturze edukacyjnej. Dzięki niej można zapisywać gotowe kompozycje muzyczne, a następnie odtwarzać je jako tło dla nowo tworzonych melodii.

Klawiatura do nauki powinna mieć co najmniej 61 klawiszy. Mniejsze instrumenty nie gwarantują takiego komfortu gry jak profesjonalne keyboardy. Z reguły są one przeznaczone dla najmłodszych, ale podczas właściwej nauki mogą okazać się niewystarczające.

Jaki keyboard wybrać?

Wybór keyboardu wiąże się z odpowiedzią na kilka ważnych pytań. Przede wszystkim warto wybrać instrument wyprodukowany przez doświadczoną markę. Wśród keyboardów dla profesjonalistów najpopularniejszymi modelami są:

Yamaha PSR SX900,
czy Korg EK 50.

Osoby początkujące, które chciałyby dopiero odkryć uroki gry na keyboardzie, decydują się raczej na instrumenty takie jak Yamaha keyboard do nauki gry EZ 300 PL lub MK 2102. Na Musicexpress.pl znajdziesz je wszystkie. Przy zakupie warto dodatkowo skonsultować się z obsługą naszego sklepu, która chętnie podpowie i rozwieje wszelkie ewentualne wątpliwości.