Strona

Pokaż: 9

Strona

Pokaż: 9

KLAWISZE EDUKACYJNE

Keyboardy edukacyjne

Jeśli właśnie rozpoczynasz swoją przygodę z muzyką, keyboard będzie dla Ciebie idealnym instrumentem. Niewielkie wymiary ułatwiają przechowywanie, a różnorodność emitowanych dźwięków pozwala na tworzenie muzyki niemal bez ograniczeń. Keyboard to instrument, którego na co dzień chętnie używają zarówno profesjonaliści, jak i ci, którzy dopiero poznają tajniki muzyki. W sklepie internetowym Music Express znajdziesz keyboardy profesjonalne i keyboardy do nauki, dzięki którym w kilka chwil wejdziesz do świata dźwięków. Sprawdź nasz asortyment keyboardów do nauki i profesjonalnych instrumentów. Wybierz model, który pozwoli Ci najlepiej wyrazić siebie.

Czym jest keyboard?

Widząc keyboard profesjonalny lub do nauki po raz pierwszy, wiele osób porównuje go do elektronicznego pianina. I rzeczywiście, zasady działania tego instrumentu są naprawdę zbliżone do tradycyjnego pianina. Do emisji dźwięku dochodzi poprzez naciśnięcie poszczególnych klawiszy. Jedną z największych zalet keyboardu jest możliwość gry z automatycznym akompaniamentem. Keyboard umożliwia zapisanie gotowej kompozycji na karcie pamięci, a następnie odtworzenie jej w dowolnej chwili. Dzięki temu możliwe staje się stworzenie rozbudowanej kompozycji muzycznej.

Keyboard do nauki – jaki wybrać?

Jeśli w łączeniu dźwięków stawiasz dopiero pierwsze kroki, wybierz keyboard do nauki. Dzięki niemu poznasz poszczególne dźwięki i dowiesz się, w jaki sposób komponować lub odtwarzać melodie. Keyboard do nauki powinien być wyposażony w niewielki, elektroniczny ekran, na którym wyświetlane są kluczowe dla muzyka informacje. Poza tym bardzo ważnym elementem keyboardu do nauki jest zestaw złączy, które umożliwiają podłączenie do keyboardu pamięci zewnętrznej w postaci dysku zewnętrznego lub USB.

Nie mniej ważna jest ilość pamięci masowej w keyboardzie do nauki. To dzięki niej gotowe kompozycje muzyczne można zapisywać, a następnie odtwarzać, jako podkład do nowo powstających melodii.

Warto, aby wybrany keyboard do nauki miał co najmniej 61 klawiszy. Mniejsze instrumenty nie gwarantują komfortu gry takiej jak profesjonalne keyboardy. Z reguły są one wykorzystywane dla najmłodszych, jednak podczas właściwej nauki może okazać się niewystarczające.

Jaki keyboard wybrać?

Wybór keyboardu wiąże się z odpowiedzią na kilka istotnych pytań. Przede wszystkim warto zdecydować się na instrument wyprodukowany przez doświadczoną markę. Wśród keyboardów dla profesjonalistów najchętniej wybieranymi modelami są:

Osoby początkujące, które chciałby dopiero odkryć uroki gry na keyboardzie, decydują się raczej na instrumenty takiej jak keyboard Yamaha do nauki gry EZ 300 PL czy MK 2102. Na Musicexpress.pl znajdą Państwo je wszystkie. Podczas zakupu warto dodatkowo skonsultować się z pracownikami naszego sklepu, którzy chętnie podpowiedzą i rozwieją ewentualne wątpliwości.