Piotr Matuszewski

Kontakt:

Piotr Matuszewski
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 502 143 143
piotr@musicexpress.pl

Dariusz Frątczak

Kontakt:

Dariusz Frątczak
tel. +48 (24) 356 30 25 wew. 1
kom. 500 311 643
dariusz@musicexpress.pl

Ruchome głowy do oświetlenia scenicznego

Ruchome głowy to zaawansowane urządzenia do oświetlenia scenicznego. Znajdują one szerokie zastosowanie w różnego rodzaju programach telewizyjnych, na scenach muzycznych, w teatrze, podczas wesela czy w trakcie innych eventów. Rozwój technologii, a w szczególności technologii LED, pozwala nam cieszyć się niebanalnymi efektami podczas najróżniejszych wydarzeń.

Najczęściej wykorzystywane głowice ruchome

Głowice ruchome Evolights oraz Light4Me to obecnie najpopularniejsze oświetlenie sceniczne. Spotykamy je nie tylko podczas koncertów, występów, gali, pokazów, prezentacji albo telewizyjnych show, ale także w domach i ośrodkach kultury, jako oświetlenie dla DJ-ów, oprawa oświetleniowa dla zespołów weselnych, firm eventowych, klubów tanecznych i dyskotek. Doskonale sprawdzają się też jako oświetlenie teatralne i architektoniczne, zarówno wewnętrzne i zewnętrzne.

Spośród wielu typów ruchomych głów, możemy wyróżnić trzy podstawowe ich rodzaje. Głowica ruchoma spot tworzy stożkowy snop światła, głowica ruchoma beam wąski i prosty, głowica ruchoma wash zalewa światłem scenę, a głowa efektowa kreuje idealną atmosferę i efekty dyskotekowe na każdym parkiecie! Poznaj najlepsze głowice ruchome LED, oświetlenie zewnętrzne klasy IP65 oraz reflektory oparte na lampie wyładowczej od Evolights, Light4Me oraz innych marek.

Ruchome głowy spot

Solista na scenie, prezenter telewizyjny czy prelegent na konferencji to osoby, których obecność podkreślana jest za pomocą plamy świetlnej o wyrazistym kształcie – najczęściej o kształcie koła. Do oświetlenia głównego obiektu, na którym ma skupić się niemal cała uwaga widzów, wykorzystuję się ruchome głowice spot. W zależności od modelu ruchomej głowicy, do dyspozycji mamy kilka kolorów, które możemy ze sobą mieszać, uzyskując bardzo ciekawe efekty. Regulowane jest również natężenie światła, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie mocy do aktualnych potrzeb. Ponadto ruchome głowice spot coraz częściej wyposażane są w tarcze:

  • gobo – pozwala wyświetlać różnego rodzaju wzory: kwiatki, serduszka, logo firmy itd.
  • rotogobo – kręci się dookoła własnej osi
  • efektów – shake gobo (drganie), frost (rozmywanie krawędzi) i wiele więcej

Dostępne są również ruchome głowy spot z zoom, które pozwalają zmienić kąt promieniowania oraz modele z ringiem, czyli dodatkowym pierścieniem wokół głównego źródła światła.

Ruchome głowy wash

Oświetlenie dużej przestrzeni za pomocą plamy świetlnej z rozmytymi krawędziami dokonuje się za pomocą ruchomych głowic wash. Do podstawowych funkcji w tego typu urządzeniach zaliczamy zmianę koloru, regulację natężenia oraz ściemniania, a także efekt strobo. Coraz częściej głowice ruchome wash posiadają wbudowane makra, dzięki którym światło dostosowuje się do muzyki. Również zoom, zmieniającym kąt strumienia światła, jest rozwiązaniem stosowanym w wielu modelach ruchomych głów wash. Ciekawym efektem, jaki znajduje zastosowanie w niektórych urządzeniach typu wash, jest pixel maping – dzięki niemu operator może sterować każdą diodą osobno, uzyskując efektowne wrażenia.

Ruchome głowy beam

Duża moc i wyrazistość tworzą słup światła, który dociera do oddalonych obiektów – taką funkcjonalność oferują ruchome głowy beam, które w pewnym sensie są przeciwieństwem głowic ruchomych wash. To najnowszy rodzaj ruchomych głów, które mogą być wyposażone w efekty i tarcze, dostępne w dwóch poprzednich typach tego urządzenia.

Nowoczesne ruchome głowy łączą dwa, a nawet trzy typy głowic, a ich konstrukcja opiera się niekiedy na podłużnej belce. Nadal jednak najpopularniejsze rozwiązanie stanowią pojedyncze głowice, których precyzyjny dobór i umiejętne wykorzystanie daje ogromne możliwości, a w połączeniu z innymi urządzeniami, np. reflektorami PAR pozwalają uzyskać efekt na miarę najlepszych realizacji oświetlenia studyjnego i scenicznego.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ruchomych głów. Nie ma tutaj produktu, którego szukasz? Napisz do nas – postaramy się sprowadzić go specjalnie dla Ciebie!