Zapytaj o dostępność

MIDAS M32R LIVE mikser cyfrowy audio 40 kanałów

SKU
4033653071192
11 520,00 zł
Zapytaj o produkt

MIDAS M32R LIVE to profesjonalny, cyfrowy mikser audio do zastosowań koncertowych i studyjnych, wyposażona w 40 kanałów wejściowych, 16 przedwzmacniaczy mikrofonowych Midas oraz 25 cyfrowych szyn miksujących.


Limuzyna wśród mikserów

Design urządzenia nawiązuje do znanych, brytyjskich marek aut. Zaprojektował go Rajesh Kutty – czołowy projektant przemysłowy współpracujący z producentami luksusowych samochodów, takimi jak np. Bentley. Mikser ma opływowy i elegancki kształt. Wykorzystuje głównie konstrukcję ramową, z częściami ramy pomocniczej składającymi się z wytrzymałego i lekkiego włókna węglowego i aluminium. Wiele stopów gwarantuje maksymalną wydajność komponentów i lepszy stosunek wydajności do masy.


Precyzja

Przełomowa konsola M32R łączy w sobie legendarną jakość dźwięku Midas z zaawansowaną technologią cyfrową, przyszłościową 96-kHz architekturę otwartą oraz wiodące w branży 24-bitowe, 24-kanałowe konwertery ADC i DAC o częstotliwości 192 kHz, tworząc w ten sposób rewolucyjną konsolę do miksowania na żywo. Urządzenie wykorzystuje wielokrotnie nagradzane przedwzmacniacze mikrofonowe serii Midas Pro oraz specjalnie zaprojektowane tłumiki z napędem Midas Pro, które są oceniane na milion cykli życia – to trzy razy więcej niż u innych wiodących konsoli.

Konstrukcja przedwzmacniacza Midas eliminuje typowe nierówności w ustawieniach wzmocnienia, poprawiając w ten sposób współczynnik tłumienia (CMRR) oraz zniekształcenia harmoniczne do niemal niemierzalnego poziomu. Stała topologia pasma wysokiej częstotliwości zapewnia doskonałą stabilność, odrzucanie RF i szumu na wszystkich poziomach wzmocnienia, przyczyniając się do jego przezroczystego, otwartego i dynamicznego dźwięku.

Mikser Midas M32R Live posiada również wsparcie sekcji analogowej w postaci wielokanałowych przetworników A/D z obsługą Cirrus Logic 192 kHz, które oferują dynamiczny zakres 114 dB, zapewniając imponująco niskie zniekształcenia i mały poziom szumów.


Kontrola

Pasek kanałów miksera cyfrowego M32R umieszcza najważniejsze parametry przetwarzania kanału w jednej sekcji, więc niezależnie od kanału, nad którym pracujesz, elementy sterujące są zawsze takie same.

Podświetlane enkodery obrotowe i przełączniki umożliwiają kontrolę ustawień przedwzmacniacza, półek częstotliwości, sekcji podwójnej dynamiki, a także wielostanowiskowego, w pełni parametrycznego korektora, transmisji magistrali, panoramowania głównego, mono i stereo.

7-calowy wyświetlacz TFT (Thin-Film Transistor) pokazuje parametry ustawień. Wyposażony w precyzyjne, czułe na nacisk enkodery ekran w wysokiej rozdzielczości raportuje i pozwala kontrolować wszystkie ustawienia zastosowane do szerokiego zakresu parametrów.


Miks AUX

M32R zapewnia wygodę cyfrowego miksowania również miksom Aux i wyjściowej magistrali dzięki zintegrowanej funkcji Sends on Fader. Pozwala ona na tworzenie potężnych, dedykowanych sub-miksów dla monitorów, kanałów dodatkowych – wszystko to bez wpływu na frontowe miksy lub poziomy. Urządzenie pozwala wysyłać wybrane  sygnały do dowolnej magistrali AUX lub wyjściowej, a następnie wybrać idealną ich mieszankę za pomocą suwaków kanałowych. Konsola M32R zapamiętuje też miejsce ustawienia tłumików i przywołuje je natychmiast po wybraniu magistrali do szybkich regulacji.


Grupy DCA

Grupy DCA (Digitally Controlled Amplifier) pozwalają kontrolować kilka sygnałów naraz bez faktycznego mieszania ich w magistralę podgrupy. 8 grup DCA M32R pozwala kontrolować wiele sygnałów za pomocą pojedynczego tłumika, takich jak cały miks bębnów, sekcję instrumentów dętych czy chóru.


Kontrola funkcji

W całym M32R znajduje się 11 strategicznie rozmieszczonych przycisków widoku związanych z różnymi funkcjami. Te przyciski umożliwiają natychmiastowy dostęp do informacji o tej konkretnej funkcji. Na przykład, jeśli naciśniesz przycisk Widok w sekcji Korektor, informacja o korekcie kanału zostanie natychmiast wyświetlona na głównym wyświetlaczu, zapewniając dogłębną edycję wszystkich powiązanych parametrów. Ten bezpośredni dostęp do wizualnego dostrajania daje inżynierowi dźwięku poziom kontroli wcześniej dostępny tylko na konsolach kosztujących wykładniczo więcej.


Przydzielanie sekcji

Gdy niektóre konsole cyfrowe oferują kilka kontrolek definiowanych przez użytkownika, sekcja Przypisz M32R ustanawia nowy standard, dostarczając w sumie 36 w pełni konfigurowalnych kontrolek na trzech oddzielnych warstwach.

Podobnie, jak w przypadku kanałów i szyn, poszczególne paski Scribble są przeznaczone do natychmiastowej identyfikacji. Przyciski można definiować w celu włączania lub wyłączania parametrów, ustawiania czasu trwania efektów poprzez stuknięcie lub przejście do określonych widoków ekranu.

Enkodery obrotowe z kołnierzami LED można przypisać do określonych parametrów kanału lub do dodatkowych parametrów w sekcji Dynamika, odnoszących się do bieżącego wyboru kanału.


Integracja akustyczna – Live Sound Revolution

Legendarna,40-letnia brytyjska firma TurboSound, słynąca z produkcji najlepszych na świecie zestawów głośnikowych, połączyła siły z Midas, aby płynnie zintegrować miksery i systemy głośnikowe. Nazywamy to „integracją akustyczną”.

Magistrala UltraNet M32R umożliwia strumieniowe przesyłanie do 16 kanałów nieskazitelnego cyfrowego dźwięku do zestawu głośników TurboSound iQ – wszystko na jednym kablu CAT5, wraz z danymi kontrolnymi do zdalnego ustawiania wstępnych ustawień dźwięku.

Co więcej, seria iQ oferuje True Physical Modeling niektórych z najpopularniejszych głośników, które można łatwo zdalnie kontrolować za pomocą M32R, co pozwala inżynierowi dźwięku na stosowanie różnych modeli głośników w czasie rzeczywistym, z poziomu komfortu stołu mikserskiego.


100-pasmowy RTA dla wszystkich korektorów kanałów/magistrali

M32R zawiera 100-pasmowy analizator czasu rzeczywistego (RTA) z pełnym widokiem prętów i spektrografów w aplikacji sterującej M32-EDIT. RTA o wysokiej rozdzielczości wyświetla dystrybucję energii audio w 100 pasmach częstotliwości w czasie (przechwytywanie okna sonogramu przez pełne 10 sekund).

Możesz przełączać się pomiędzy dużym widokiem RTA, aby wyświetlić dowolny dostępny sygnał w rozdzielczości pełnoekranowej, lub połączonym widokiem, który wyświetla widok RTA powyżej każdej z krzywych korektora kanału i magistrali. Ta funkcja pozwala bezpośrednio zobaczyć wyniki wybranych filtrów w widmie audio. Dodatkowo RTA może być wyświetlany na wierzchu31-pasmowych korekt graficznych w regale FX. Monitorowanie i kontrolowanie częstotliwości nigdy nie było łatwiejsze!


FX oparte na prawdziwym, fizycznym modelowaniu

16 zapierających dech w piersiach wtyczek FX do M32R daje dostęp do ponad 50 efektów, które w przeciwnym razie kosztowałyby dziesiątki tysięcy złotych.

Nowa generacja pluginów high-end FX opiera się na True Physical Modeling'u tradycyjnego sprzętu audio. To w zasadzie przebudowany klasyczny sprzęt analogowy odtworzony w domenie cyfrowej takich modeli legendarnych procesorów, jak kompresory Urei 1176, Teletronix LA-2A i Fairchild 670, a także legendarne equalizery Pultec EQP-1a i EQ5. Dodano również najnowocześniejszy 5-pasmowy kompresor wielopasmowy.

Urządzenie posiada również 4 studyjnej jakości pogłosy stereo wraz z ośmioma kanałami 31-pasmowego korektora graficznego.


Rozdzielanie i zdalne sterowanie dla FOH i monitorowania

Nowy tryb Gain Split oddziela wzmocnienie kanału (przycinanie) od podbicia wzmacniacza, umożliwiając zarówno FOH, jak i inżynierowi monitorowemu cyfrową korektę lokalną niezależnie od wzmocnienia przedwzmacniacza. Dodatkowo nowa opcja HA Gain Remote umożliwia zdalne sterowanie zyskami konsoli przez konsolę zewnętrzną, np. podczas korzystania z M32R jako urządzenia scenicznego.

Sygnały wyjściowe i wyjścia XLR są teraz traktowane osobno, co umożliwia bezpośrednie przesyłanie sygnałów ze źródeł AES50 lub kart rozszerzeń do wyjść analogowych M32R.


Potężne nowe narzędzia do zarządzania scenami i pokazami

Lista Cue to innowacyjny sposób automatyzacji ładowania scen i nowych „Snippetów” w różnych punktach podczas pokazu. Każdy z 500 wpisów Cue może załadować dowolną ze 100 scen lub fragmentów oddzielnie, lub w tym samym czasie. To daje niesamowitą sumę 500 Cues x 100 Scenes x 100 Snippets!


Taśmy LCD do pisania

Łącznie 29 programowalnych pasków LCD umożliwia identyfikację kanału/magistrali, która odzwierciedla to, co jest kontrolowane. Używaj ich do wprowadzania znaczników wejścia/wyjścia, a także dodawaj ikony, które rozpoznasz na pierwszy rzut oka. Następnie przypisz kolory, aby utworzyć grupy wizualne do natychmiastowego rozpoznawania podobnych danych wejściowych. Prosty, elegancki i skuteczny sposób – nigdy więcej nie będzie potrzeby używania taśmy maskującej.


Wirtualne stojaki efektów

Mikser cyfrowy M32R zawiera szeroką gamę efektów co sprawia, że zewnętrzne regały przetwarzania należą już do przeszłości. Wirtualny stojak FX zawiera 8 prawdziwie stereofonicznych, studyjnych silników efektów, z których każdy można przypisać do dowolnej linii wejściowej, grupowej lub wyjściowej. Możesz wybrać spośród wysokiej klasy modułów FX zakres pogłosów, opóźnień, korektorów, dynamiki... Każdy algorytm FX został całkowicie sprawdzony pod kątem wysokiej jakości i wydajności.


Jesteś połączony

Złącze USB 2.0 zapewnia pełne 32x32 kanały audio i MIDI dla Twojego DAW. Zintegrowane wielokanałowe cyfrowe interfejsy audio łączą się ze zdalnymi stacjami stage albo P16 Personal Monitor System. Macierzysta kontrola Ethernet umożliwia zdalną obsługę komputera, iPada lub iPhone'a za pośrednictwem sieci przewodowej lub bezprzewodowej. Dwa porty sieciowe AES50 z technologią Klark Teknik Super MAC obsługują do 96 wejść i 96 wyjść za pośrednictwem ekranowanego (STP) przewodu CAT5. Pokładowy UltraNET zapewnia 16-kanałowy cyfrowy miks bezpośrednio do P16 Personal Monitor Mixers, bez dodatkowego sprzętu, kosztów i opóźnień.

Ethernet, USB i MIDI to standardowe funkcje M32R. W zestawie znajduje się również dodatkowe gniazdo rozszerzeń, dzięki któremu M32R może łączyć się z aktualnymi i przyszłymi cyfrowymi sieciami audio i protokołami łączącymi się za pośrednictwem szerokiej gamy kart rozszerzeń, w tym USB, FireWire, ADAT, MADI i Audinate Dante.

 

Cechy miksera:

 • 40 kanałów wejściowych dla zastosowań studyjnych i koncertowych;
 • 16 wielokrotnie nagradzanych, oryginalnych przedwzmacniaczy mikrofonowych Midas;
 • 25 czasowo i fazowo zgodnych szyn miksujących;
 • technologia przesyłania AES50 pozwalająca obsłużyć 96 wejść i 96 wyjść;
 • otwarta architektura, która pozwoli w przyszłości na operacje w 96 kHz;
 • konwersja ADC i DAC w 192 kHz dla najlepszej jakości audio;
 • doskonały design stworzony przez projektanta Bentley Motor;
 • wysokiej jakości obudowa wykonana z włókien węglowych, aluminium i stali;
 • 40-bitowa, zmiennoprzecinkowa przepustowość sygnału;
 • 8 grup DCA i 6 grup mute;
 • 8 stereofonicznych efektowych przetworników sygnału;
 • 25 zmotoryzowanych 100-mm suwaków;
 • kolorowy ekran TFT 7” o wysokiej jasności;
 • dwukierunkowy 32-śladowy interfejs audio USB 2.0;
 • sterowanie urządzeniami DAW poprzez USB w protokołach HUI oraz Mackie-Control;
 • aplikacje na iPad oraz iPhone umożliwiające zdalne sterowanie konsoletą;
 • automatyczny, uniwersalny zasilacz impulsowy;
 • mikser zaprojektowany i opracowany w Wielkiej Brytanii.

Oryginalne opakowanie i wypełnienie.

Marka Midas
Stan produktu nowy
Typ miksera cyfrowy
Liczba kanałów 40
Złącze zasilania IEC
W zestawie przewód zasilający, instrukcja
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:MIDAS M32R LIVE mikser cyfrowy audio 40 kanałów
Twoja ocena