Zapytaj o dostępność

LIGHT4ME FENIX 230B głowica ruchoma BEAM 7R

SKU
5907780142522
2 999,00 zł
Zapytaj o produkt

LIGHT4ME FENIX 230B to profesjonalny reflektor estradowy typu beam w postaci ruchomej głowicy, którego najmocniejszą stroną są pryzmy – 5 rodzajów na dwóch niezależnych tarczach, w tym dwie obrotowe. Źródło światła FENIXA stanowi silna lampa wyładowcza o mocy 230 watów i temperaturze barwowej rzędu 8000 Kelwinów. Wysoka jasność sprawia, że urządzenie znakomicie sprawdza się jako oświetlenie sceniczne podczas gali, koncertów i występów na wszelkiego typu estradach, w domach i ośrodkach kultury, a także w klubach tanecznych i dyskotekach.

Reflektor FENIX to zaawansowana technicznie konstrukcja oferująca szereg profesjonalnych funkcji i efektów wykorzystywanych w oświetleniu scenicznym. Prawdziwą siłą FENIXA jest aż 5 pryzmatów (!) zlokalizowanych na dwóch niezależnych dyskach. Dzięki nim możliwe jest przepuszczanie wiązki światła przez dwie pryzmy jednocześnie, które wielokrotnie rozszczepiają światło i tworzą ciekawe efekty świetlne. Dodatkowo ruchoma głowa wyposażona została w koło 14 kolorów barwiących światło oraz statyczną tarczę gobo, na której znajduje się 18 nowoczesnych wzorów kształtujących wiązkę. Zaletą jest również wąski kąt świecenia wynoszący zaledwie 2°, który po zastosowaniu filtra frost może zmienić się do szerokości niemal 45°, co umożliwia pokrycie światłem naprawdę dużej powierzchni.

Podstawa reflektora wyposażona została w uchwyty umożliwiające jego wygodne przenoszenie oraz instalację na rampach oświetleniowych i kratownicach scenicznych. W części tylnej znajdują się przełącznik oraz gniazdo zasilania, a także 3-pinowe wejście i wyjście typu XLR umożliwiające kontrolowanie jednostki za pomocą protokołu DMX512. W części przedniej zainstalowany został panel sterowania. W jego skład wchodzi czytelny ekran dotykowy TFT wspomagany pokrętłem sterującym z funkcją przycisku. Za ich pomocą możemy wybrać interesujący nas parametr i wygodnie zmieniać jego wartość. Reflektor oferuje kilka trybów pracy:

  • auto, w którym głowa ruchoma świeci i porusza się bez ingerencji operatora, działając w oparciu o wbudowane programy pracy;
  • sound, w którym urządzenie synchronizuje styl pracy z dźwiękami i rytmem muzyki płynącymi z otoczenia, wykorzystując do tego celu wbudowany w korpus obudowy bardzo czuły mikrofon;
  • master/slave, gdy w celu uzyskania ruchów zsynchronizowanych jednostki łączone są szeregowo za pośrednictwem gniazd XLR i przewodów DMX, a pierwsze urządzenie w linii określa sposób działania pozostałych jednostek;
  • DMX512, kiedy praca samodzielnego reflektora lub zespołu głowic kontrolowana jest za pośrednictwem zewnętrznych kontrolerów oświetlenia, pulpitów sterowania i konsoli.

LIGHT4ME FENIX 230B to znakomity reflektor sceniczny oparty na silnej lampie wyładowczej. Jego operator otrzymuje profesjonalne narzędzie pracy, dzięki któremu może tworzyć niesamowite pokazy świetlne i bogate efekty sceniczne. Duża moc, 16-bitowa precyzja ruchów, filtr frost oraz podwójny układ pryzmatów sprawiają, że jest to doskonała, a jednocześnie stosunkowo tania głowa ruchoma w ofercie sklepu muzycznego Music Express, która doskonale sprawdza się zarówno jako reflektor dyskotekowy i profesjonalna oprawa oświetleniowa sceny.

 

 

Specyfikacja techniczna:

Zasilanie: 100-240V, 50/60Hz

Zużycie energii: 400W

Źródło światła: lampa wyładowcza 230W

Kąt świecenia: 2° – 45°

Temperatura barwowa: 8000K

Ilość kanałów DMX: 18

Tryby pracy: auto, sound, master/slave, DMX

Zakres ruchów pan: 540° (elektroniczna repozycja, możliwość odwrócenia)

Zakres ruchów tilt: 270° (elektroniczna repozycja, możliwość odwrócenia)

Precyzja ruchów: 16-bitowa

Koło kolorów: 14 kolorów + open

Koło statycznych gobo: 18 gobo + open

Koło efektów 1: 16-ramienna pryzma, 6-ścienna pryzma liniowa, 8+16-ramienna pryzma

Koło efektów 2: 8-ramienna pryzma, 6-ramienna pryzma, filtr frost

Efekty: rainbow

Stroboskop: mechaniczny (0-100%)

Częstotliwość stroboskopu: regulowana

Zabezpieczenie: przed przegrzaniem

Gniazdo zasilania: PowerCon

Szerokość: 34 cm

Głębokość podstawy: 29 cm

Głębokość głowicy: 37,5 (głowica ustawiona poziomo)

Wysokość maks.: 60 cm (głowica ustawiona pionowo)

Wymiary kartonu: 46 x 43 x 60 cm

Waga: 15,7 kg

W zestawie: 2 uchwyty montażowe, przewód zasilający, przewód DMX

Oryginalne opakowanie i wypełnienie.

Marka Light4Me
Stan produktu nowy
Kolor czarny
Typ oświetlenia głowica ruchoma – beam
Źródło światła lampa wyładowcza 230 W
Kąt świecenia (°) 2° – 45°
Sterowanie automatyczne, DMX
Tryby pracy auto, sound, master/slave, DMX
Złącza danych DMX 3-pin
Pobór mocy (W) 400 W
Klasa IP IP20
W zestawie 2 uchwyty montażowe, przewód zasilający, przewód DMX
Karton zbiorczy 1
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:LIGHT4ME FENIX 230B głowica ruchoma BEAM 7R
Twoja ocena