Dostępny

ALESIS VI 61 MKII klawiatura sterująca kontroler USB MIDI

SKU
0694318016138
1 040,00 zł
Marka Alesis
Stan produktu nowy
Kolor czarny
Typ kontrolera audio klawiatura sterująca
Liczba klawiszy 61
W zestawie przewód USB, instrukcja
Opis produktu

ALESIS VI61 to zaawansowany kontroler MIDI z klawiaturą sterującą USB/MIDI, który pozwala przejąć kontrolę nad oprogramowaniem muzycznym DAW za pomocą serii padów, pokręteł i przycisków. Dzięki 61 dynamicznym półważonym klawiszom z funkcją aftertouch oraz przyciskom Octave Up/Down możesz rozszerzyć klawiaturę do pełnego zakresu melodycznego i grać linie basu, rozbudowane akordy i innego typu melodie. Kontroler ALESIS VI61 posiada również 16 programowalnych pokręteł i 48 programowalnych przycisków do manipulowania wtyczkami efektów i wirtualnymi instrumentami. Umożliwiają one m.in. otwieranie i zamykanie filtrów, regulację poziomów głośności, aktywację efektów lub dostrajanie parametrów dźwięku. 16 dynamicznych, podświetlanych diodami LED RGB padów wyzwalających akcje umożliwia uruchamianie klipów lub tworzenie podkładów rytmicznych z wyjątkową reakcją dotyk i kolorowym wizualnym sprzężeniem zwrotnym. Dodatkowo koła pitch bend i modulacji rozszerzają możliwości ekspresji podczas występów.

Klawiatura sterująca MIDI ALESIS VI61 została zaprojektowana do szybkiej i bezproblemowej integracji z oprogramowaniem muzycznym. Pojedyncze połączenie USB z komputerem Mac lub PC zapewnia zarówno zasilanie i funkcjonalność MIDI, umożliwiając podłączenie kontrolera VI61 bezpośrednio do komputera i rozpoczęcie tworzenia muzyki. Dzięki 5-pinowemu wyjściu MIDI możesz używać VI61 do sterowania zewnętrznymi modułami MIDI, syntezatorami i nie tylko. Ekran LED oraz podświetlane pokrętła, przyciski i pady zapewniają wizualną informację zwrotną w czasie rzeczywistym. Zostały one rozmieszczone na pulpicie tak, by tworzyć łatwy i intuicyjny przepływ pracy. Ponadto kompaktowa konstrukcja ALESIS VI61 ułatwia zabranie tego zaawansowanego kontrolera MIDI w podróż lub wdrożenie go w studiu w dowolnej konfiguracji.

VI61 jest dostarczany z Ableton Live Lite i Xpand!2 firmy AIR Music Tech – dwoma dynamicznymi programami, które umożliwiają nagrywanie, produkcję i obróbkę dźwięku na komputerze. Ableton Live Lite to płynne środowisko audio/MIDI, które umożliwia spontaniczne nagrywanie, remiksowanie, improwizowanie i edytowanie pomysłów muzycznych w locie. Xpand!2 to zaawansowany wirtualny instrument, który zawiera kolekcję najlepszych brzmień, od instrumentów akustycznych po futurystyczne syntezatory. Razem te potężne platformy muzyczne pozwalają tworzyć lub wykonywać muzykę za pomocą VI61 zaraz po wyjęciu z pudełka.

Doświadcz rozszerzonej kontroli nad instrumentem VST i kolekcją efektów dzięki VIP 3.0 (pakiet do kupienia osobno). VIP 3.0 zapewnia niezrównany dostęp do kolekcji wirtualnych instrumentów i efektów, bezproblemowo integrując sprzęt i oprogramowanie oraz zapewniając nieograniczoną swobodę tworzenia w przyjaznym dla użytkownika, intuicyjnym formacie. Połączenie VIP i kontrolera Alesis maksymalizuje przepływ pracy i zapewnia wrażenia z gry, które są naturalne i zwiększają kreatywność. Szybko znajduj dźwięki oparte na typie instrumentu, barwie, stylu lub artykulacji z całej biblioteki VST, kreuj wciągające, ekspresyjne dźwięki i tekstury nakładające do 8 oddzielnych instrumentów i łatek na instancję VIP, załaduj do 4 różnych efektów VST na kanał instrumentu, aby stworzyć idealny dźwięk, włóż moc do swojego występu dzięki Pad Chord Progressions i przyjaznym dla użytkownika procesorom Key Control i wiele więcej. Od występów na żywo po produkcję studyjną, przyjazna dla użytkownika funkcjonalność VIP w połączeniu z różnorodnym zestawem funkcji gwarantuje prostą, bezproblemową integrację z istniejącą konfiguracją i zapewnia najlepszą platformę dla nieograniczonej twórczej ekspresji.

 

Cechy:

 • 61 pełnowymiarowych, kwadratowych, półważonych klawiszy z funkcją aftertouch;

 • 16 dynamicznych padów wyzwalających z podświetlanym sprzężeniem zwrotnym RGB do produkcji bitów i uruchamiania klipów;

 • 48 programowalnych przycisków i 16 programowalnych pokręteł z oprogramowaniem muzycznym;

 • koła Pitch Bend i Modulation zapewniają ekspresyjną, kreatywną kontrolę;

 • bezproblemowa wizualna informacja zwrotna za pomocą ekranu LED oraz podświetlanych przycisków i pokręteł;

 • USB MIDI i 5-pinowe wyjście MIDI Out oferują elastyczną łączność MIDI;

 • zasilanie przez USB i obsługa plug&play dla komputerów Mac i PC;

 • dołączone oprogramowanie produkcyjne Ableton Live Lite i Xpand!2 firmy AIR Music Tech (do pobrania);

 • w zestawie przewód USB, instrukcja.

 

Wymagania systemowe:

 • Mac: OS X 10.7, 10.8 lub 10.9 (wymagania programowe: OS X 10.8 lub 10.9);

 • PC: Windows 7 lub Windows 8, procesor wielordzeniowy, 2 GB pamięci RAM;

 • dostępny port USB.

 

Oryginalne opakowanie i wypełnienie.